Bizim Hikayemiz

Önem Gıda 1944'te başlayan yolculuğunda, yılların getirdiği Ülker tecrübesi ile benzersiz lezzetler üretmektedir. Teknolojik altyapı, hammadde kalitesi, titiz ve hijyenik üretim ortamları ile üstün kalitede kakao, çikolata, un, fındık ve bunların ürünlerini ustalık ve gururla sunmaktadır. Nesiller boyu gelen Ülker geleneği ve kurumsallığı ile dünya çapında üretim, pazarlama ve satış faaliyetlerine devam etmekteyiz.

Çikolata hamuru üretimi başladı.

Çikolata hamuru üretimi başladı.İstanbul Topkapı'daki Önem Gıda Fabrikası'nda 1972 yılından beri çikolata hamuru üretiliyor.

Kakao Çekirdeğinden Rafa

1976 yılında Topkapı fabrikada kakao işleme tesislerinin kurulması ile Ülker Çikolatası’nın kalitesini çekirdekten raflara kadar garanti altına aldık.

Un Üretimi Başlıyor

Bisküvi ve kek ürünlerinin temel hammaddesi olan unun kalitesini garanti altına almak için 1978 yılında kendi unumuzu üretmeye başladık.

Fındık Üretimi Başlıyor

Kabuklu fındık kırma ve seçme tesisi ile üretimine başlayan fındık fabrikası günümüzde püre, bütün ve kıyılmış fındık üretim hatları dahil edilerek fındık entegre tesisine dönüştürülmüştür.

2008 Kabuklu Fındık Kırma Tesisi Fındık İşleme Tesisine Dönüşüyor

2008 yılına kadar Kabuklu Kırma Tesisi olarak faaliyetlerini sürdüren fabrikamızı, 2008 yılından itibaren püre, bütün ve kıyılmış fındık üretim hatları dahil edilerek fındık entegre tesisine dönüştürdük.

Profesyonel üreticilere hizmet

Önem gıda ürünlerine farklılaşan yaşam biçimleri ve tüketim alışkanlıkları ile ev dışı tüketim pazarının profesyonel üreticilerine hizmet vermek üzere çikolata ve kakao pazarına Ülker markası ile ürün satışları başladı.

Endüstriyel Pazar

Ev dışı tüketim sektöründe büyümeye devam edilirken kuvertür çikolata ve kakao çeşitlerinin yanında pul çikolata ve damla çikolata üretimleri başladı.

2020 Earthworm ile İş Birliği

Önem Gıda, önemli bir Sivil Toplum Kuruluşu olan Earthworm ile Fildişi'nde Sürdürülebilirlik Kakao Tedariğine yönelik bir çalışma başlatmıştır.

Ülker Bisküvi, Önem Gıda’yı bünyesine kattı

Ülker Bisküvi, ana kategorileri olan çikolata ve unlu mamullerde üst düzey sinerji sağlamak, şirketin sürdürülebilir ve kârlı büyümesini güçlendirmek amacıyla, ana müşterisi olduğu Önem Gıda’yı, bünyesine kattı.